„Biblioteka przyszłości – nasze miejsce” – uroczyste podsumowanie konkursu

Każdy czytelnik wie czym zajmuje się biblioteka, ale jak będzie wyglądała i działała w przyszłości pokazały prace biorące udział w konkursie multimedialnym „Biblioteka przyszłości – nasze miejsce”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich naszego miasta. Organizowała go Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, który był jednocześnie fundatorem nagród dla zwycięzców i wyróżnionych. Aby uczestniczyć w konkursie należało wykonać prezentację multimedialną przedstawiającą wizję nowoczesnej biblioteki jako miejsca przyjaznego użytkownikom. Prezentacja powinna była przedstawiać wizualizację bibliotekę jako przestrzeni dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej. Powinno to być miejsce, w którym można: czytać i obcować z książką, obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, poznać nowoczesne technologie, oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje. Wszystkie te elementy miały decydujący wpływ na ocenę prac uczestników przez jury. 26 maja br. w bibliotece podczas podsumowania konkursu wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym prezentacjom. Przyznano:
I miejsce – Izabeli Gąsowskiej – za atrakcyjną, spójną, logiczną, formę prezentacji, interesujące pomysły, ładną grafikę.
II miejsce – Zofii Łapińskiej – nietypowe pomysły, dokładne opisy pomieszczeń i zadań biblioteki przyszłości.
III miejsce – Wiktorii Kul – za ciekawą grafikę, aranżację miejsca przed biblioteką.
Wyróżniono:
Kacpra Aniołkowskiego – za grafikę, rzuty 3D i szczegółowe odwzorowanie pomieszczeń biblioteki.
Jakuba Mazurkiewicza –za estetykę pracy, zaplanowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie. Dziękujemy młodzieży za udział w konkursie, a Panu Januszowi Cwalińskiemu za opiekę i motywowanie uczniów do kreatywnej pracy. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych akcjach organizowanych przez naszą bibliotekę.