„Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania połączona z Paradą Bohaterów Literackich

9 czerwca na zakończenie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przed budynek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy ulicami naszego miasta przemaszerował pochód postaci bajkowych ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Po indywidualnej prezentacji konkursowych strojów odbyło się ogłoszenie wyników na najciekawsze przebranie oraz opisanie swojej postaci – piosenką, wierszykiem, bądź rymowanką. Celem imprezy było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie i wspieranie aktywnego czytelnictwa. Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie podjęli zaproszenie do wspólnej zabawy. Oryginalnymi przebraniami udowodnili, że mają ogromne pokłady kreatywności, pomysłowości, a także poczucia humoru i dystansu do siebie. Park przeobraził się w literacką krainę pełną przeróżnych bohaterów z bajek i baśni.

W tym też dniu nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą książkę. Okazało się, że ulubioną lekturę można nie tylko czytać – ale również świetnie się z nią bawić. Uczestnicy imprezy nie tylko czytali na głos przyniesione przez siebie książki ale również…tańczyli z nimi w rytm znanych przebojów. W ten sposób chcieliśmy udowodnić, że dzieci wcale nie boją się czytania, a książka kojarzy się z przyjemnością! Zaś biblioteka to miejsce, gdzie dzieją się różne niesamowite rzeczy. Akcja podobała się nie tylko samym uczestnikom, ale i zaskoczonym przechodniom.

Cała impreza została zorganizowana dzięki współpracy dwóch instytucji: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach a w szczególności Biblioteki Szkolnej oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę!