Mówię, słucham, jestem… – warsztaty otwierające projekt ,,Laboratorium Słowa”

Za nami pierwsze warsztaty ,,Laboratorium Słowa” – projektu powstałego w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 18 września, młodzież z trzech łapskich szkół zebrała się, aby rozpocząć cykl spotkań.

Za nami pierwsze warsztaty ,,Laboratorium Słowa” – projektu powstałego w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na początku września rozpoczęliśmy akcję promocyjną. Zostały rozwieszone plakaty, informacje pojawiły się w Internecie oraz na łapskim telebimie. Nieocenioną pomocą byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nauczyciele, którzy pomogli rozpropagować informacje. Dzięki temu udało się stworzyć 12-osobową grupę warsztatową, która 18 września, zebrała się, aby rozpocząć cykl spotkań. Jest to młodzież z trzech łapskich szkół (Gimnazjum Nr 1 w Łapach, I Liceum Ogólnokształcące oraz ZSM w Łapach) Zajęcia ,,Mówię, słucham, jestem – o słowach w komunikacji” poprowadziła pani Aneta Zamojska – certyfikowany trener rozwoju osobistego, a także autorka powieści ,,Sekundy do szczęścia”. Podczas zajęć, urozmaiconych wieloma ćwiczeniami, młodzież poznawała zagadnienia związane z komunikacją międzyludzką i roli jaką odgrywają odpowiednio wypowiedziane słowa. Były to intensywne warsztaty, w czasie których, uczestnicy zdobyli porcję wiedzy przydatnej w codziennej komunikacji. Było to również świetne otwarcie projektu, a umiejętności jakie zdobyła młodzież z pewnością przydadzą się w czasie kolejnych warsztatów.

Następne spotkania odbędą się w październiku i listopadzie. Będą dotyczyć kolejno: kreatywnego pisania, biblioterapii, poezji oraz promowania swojej twórczości w internecie. Zapraszamy serdecznie do śledzenia relacji z każdych zajęć. Będą dostępne na naszej stronie bibliotekalapy.pl