Biblioteka Publiczna w Łapach nagrodzona

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zdobyła II miejsce w konkursie dla bibliotek publicznych województwa podlaskiego „Ślady sławnych Polaków – jubilaci 2017 roku w bibliotekach” ogłoszonym przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich. Zadaniem konkursowym było zgłoszenie dwóch ciekawych inicjatyw podjętych przez bibliotekę akcentujących jubilatów 2017 roku, z uwzględnieniem działań zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 18 października podczas Konferencji Bibliotek Publicznych województwa podlaskiego, na której przedstawiciele nagrodzonych bibliotek zaprezentowali swoje działania w formie prezentacji multimedialnych.
Biblioteka zorganizowała cykl zajęć dla dzieci ph. „Wiślanym szlakiem” oraz spotkanie dla dorosłych ph. „Życie jest cudem. Zawsze…” – wspomnienie o Danucie Szaflarskiej. Głównym celem warsztatów dla uczniów było poznanie różnych regionów Polski, jej wspaniałych uroków oraz terenów przez które przepływa rzeka Wisła. Okazją do zorganizowania spotkania dla seniorów była 102. rocznica urodzin Danuty Szaflarskiej – znanej aktorki filmowej i teatralnej, która także zapisała się w historii Polski jako uczestniczka Powstania Warszawskiego.
To duży sukces naszej placówki, a także motywacja do dalszej pracy na rzecz społeczności lokalnej.