Lokalny Klub Kodowania wznawia swoją działalność

W listopadzie br. Biblioteka Publiczna w Łapach, która uczestniczy w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” wznowiła działanie Lokalnego Klubu Kodowania. Na zajęciach członkowie klubu – uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych i gimnazjum poszerzą wcześniej zdobytą wiedzę z języka programowania.
Głównym celem działania klubu jest zainteresowanie młodych osób nauką programowania, pokazanie, że programowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji.
Warsztaty prowadzi profesjonalista z dziedziny programowania Dariusz Gąsowski. Zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 trwać będą do czerwca. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.