,,We mnie jest płomień który myśli – życie i twórczość Zbigniewa Herberta” – wystawa

27 października 2017 roku posłowie przyjęli uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Oddano w niej hołd “jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w.” W związku z mijającą w tym roku 20. rocznicą jego śmierci. Biblioteka w Łapach włączając się w obchody zorganizowała wystawę pt. ,,We mnie jest płomień który myśli – życie i twórczość Zbigniewa Herberta”. Zawiera zarówno książki autorstwa pisarza jak i opracowania związane z jego twórczością. To również przypomnienie wizerunku pisarza, jego życiorysu i dzieł. Zapraszamy do oglądania ekspozycji w styczniu, w godzinach otwarcia placówki.