Walentynkowe spotkanie z przedszkolakami w bibliotece

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Z tej okazji 14 lutego br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Łapach na walentynkowe zajęcia w ramach comiesięcznych spotkań. Zajęcia były okazją, aby porozmawiać o miłości, uczuciach i różnych emocjach. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Z chęcią opowiadały o miłości, o tym kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania „Franklin i walentynki”. Wzięły udział w wielu zabawach dla nich przygotowanych, takich jak:  rozbite serca, ruchy i gesty, serca, wesoły węzeł, dwa kółeczka czy zagadki dotyczące bohaterów bajek. Każdy z uczestników zajęć na znak przyjaźni otrzymał walentynkowe serduszko. Był to miły, czerwony dzień przyjaźni i miłości, który wywołał u wszystkich uśmiech na twarzy. Dzień Walentynkowy z przedszkolakami na pewno można zaliczyć do udanych. Bez wątpienia najmłodsi poczuli walentynkowy klimat.