Stroiki Wielkanocne

W Filii Bibliotecznej w Uhowie odbyły się warsztaty wykonania stroików Wielkanocnych. Udział w zajęciach wzięły Panie z Klubu Kobiet. Do wykonania stroików były użyte rzeczy pochodzenia naturalnego m.in. pieńki drzew, mech, kora, gałązki bukszpanu i wierzby. Zostały wykorzystane również ręcznie wykonane jajka z nici, pomalowane skorupki jajek oraz kwiatki z wytłaczanek. Nie zabrakło oczywiście ozdób od wieków symbolizujących Wielkanoc w naszej kulturze, czyli baranków, kurczaczków i pisanek. Warsztaty były doskonałą okazją do twórczego spędzenia wolnego czasu a wykonane, przepiękne stroiki będą zdobić domy podczas Świąt.