„Jedziemy pociągiem” spotkanie przedszkolaków w bibliotece

Niedługo są wakacje i wybierzemy się w podróż. Czym możemy podróżować? samochodem, autobusem, samolotem a może pociągiem. I my właśnie 12 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę pociągiem. W naszą podróż zaprosiliśmy do Biblioteki Publicznej w Łapach maluchy z zaprzyjaźnionych   Przedszkoli: Nr 1 i nr 2, aby wspólnie poznać kolejne stacje, działy naszej instytucji. Po wysłuchaniu wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima dzieci miały za zadanie odgadnąć co znajdowało się w pierwszych dziesięciu wagonach. Było to nie lada wyzwanie. Wyobraźnia podpowiadała im kto jeszcze, oprócz grubasów jedzących kiełbasy, tuczonych świń i atletów może podróżować w „Lokomotywie”. Wiersz, choć długi, wywołał u naszych słuchaczy wiele radosnej ekspresji. Oczywiście nie zabrakło zagadek, zabaw i aktywności ruchowej. W rytmie piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wspólnie utworzyliśmy tabor kolejowy, który zabrał dzieci w podróż do poszczególnych działów biblioteki. Było gwarno i wesoło. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów naszej placówki. Na zakończenie miłej wizyty panie w swoich grupach jeszcze raz obrazowo i bardzo emocjonująco przypomniały wcześniej czytany tekst „Lokomotywy”. Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w bibliotece dostarczyła im wiele radości i  satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo  wrócą do biblioteki tzw. krainy książek, co  dla nas jako bibliotekarzy jest bardzo ważne i potwierdza celowość działań naszej  pracy.