Ogólnopolska Akcja Czytania Jeżycjady

18 kwietnia br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytania Jeżycjady, ogłoszonej przez wydawnictwo Akapit Press.
Wydawnictwo to od wielu lat wydaje książki Małgorzaty Musierowicz, autorki całej serii Jeżycjady, która mieści się w 22 tomach i opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Każdy z tomów opisuje historię innego bohatera, dlatego książki można czytać w dowolnej kolejności. Do czytania Jeżycjady Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Na początku spotkania zaproszeni goście zapoznali się z biografią i twórczością pisarki. Następnie można było usłyszeć świetną interpretację tekstów w wykonaniu pani Dyrektor biblioteki, słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniów biorących udział w akcji. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a lektorzy przekonali się, że czytanie przed publicznością jest dużym wyzywaniem, z którym wszyscy poradzili sobie znakomicie. Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z rodziną Borejków. Mamy nadzieję, że stanie się ono początkiem pięknej przyjaźni oraz przekona młodzież do czytania serii książek, która wzrusza do łez i rozśmiesza humorem.
W zbiorach naszej biblioteki posiadamy całą Jeżycjadę oraz inne książki tej autorki.  Zapraszamy.