Hiszpańska pasja życia w bibliotece

W słoneczne popołudnie 19 kwietnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy miała przyjemność gościć poetkę i pisarkę Panią Annę Partykę-Judge. Jej powieści „Puzzle” i „Monopoly – gra o wszystko” w rzeczywisty sposób przedstawiają pełen emocji codzienny obraz współczesnej polskiej emigracji. To książki o nadziejach, skomplikowanych wyborach, zawodowym spełnieniu, ale i miłości. Spotkanie autorskie Pani Anna rozpoczęła od opowieści o sobie, skąd się wzięła i jak wyglądały jej pisarskie początki. Pozwoliła wszystkim obecnym wejść w swój prywatny świat. Zapoznała z cytatami, które według niej mówią o najważniejszych życiowych wartościach. Przybliżyła swoje pasje i miłości. Jedną z nich okazała się muzyka, o czym zresztą świadczy jej muzyczne wykształcenie. Nie dziwi więc, że w Anglii i Hiszpanii, gdzie obecnie mieszka, zorganizowała i poprowadziła wiele koncertów dla tamtejszej widowni. Na zakończenie spotkania znalazł się czas na swobodną rozmowę z pisarką. Pojawiły się pytania między innymi o jej życie w słonecznej Hiszpanii czy o nową, ukończoną już powieść, która powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. Pani Anna ujęła wszystkich prawdziwie iberyjską energią, poczuciem humoru i radością życia. Przekazała siłę i chęć do działania w myśl zasady, że w życiu wszystko jest możliwe. Nie można tylko czekać, aż coś się spełni. Trzeba działać i nieustannie podejmować nowe wyzwania.