Wyróżnienia dla łapskiej biblioteki

Podczas uroczystości uczczenia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza, jaka odbyła się 9 maja w Książnicy Podlaskiej im. Łukasz Górnickiego w Białymstoku, wręczone zostały nagrody wyróżniającym się pracownikom bibliotek z województwa podlaskiego. Jeden z Dyplomów Honorowych Nagrody Srebrnej Róży wręczany osobom zasłużonym na rzecz czytelnictwa trafił do rąk Barbary Bajdy, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Natomiast specjalne wyróżnienie w konkursie Bibliotekarz Roku 2017 województwa podlaskiego, jakie corocznie organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, otrzymała Jadwiga Barbara Łapińska z Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej. Na uroczystości obecni byli bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury, władz samorządowych i kościelnych. Nagrodzonym życzenia złożyli Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno, Edyta Mozyrska – Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Białymstoku oraz biskup Henryk Ciereszko. Spotkanie uświetnił występ zespołu TENOITAO. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym osobom.

Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol, Książnica Podlaska