Tydzień Bibliotek 2018 w Daniłowie Dużym

W ramach Tygodnia Bibliotek 2018 pod hasłem „(Do)Wolność Czytania” zorganizowane zostało spotkanie z biblioterapeutą Małgorzatą Roszkowską. Biblioterapia jest formą działania terapeutycznego, którego głównym założeniem jest wykorzystanie odpowiednio dobranych tekstów literackich. Metoda ta jest szczególnie cenna w przypadku pracy z dziećmi. Właściwie dobrane książki mogą oswoić wiele lęków, pomóc w zrozumieniu zasad życia społecznego, czy też w odkryciu własnych talentów i umiejętności. Podczas zajęć dzieci miały okazję wysłuchać Bajki o pajączku autorstwa Marii Molickiej. Utwór ten pomaga uporać się z odrzuceniem przez grupę. Mały pajączek jest też przykładem, że warto wierzyć we własne siły i dbać o rozwój talentów. Zajęcia zakończyły się konkursem plastycznym.