Wykład Jarosława Klimaszewskiego – ,,Polskie Symbole Narodowe i ich znaczenie dla obywateli ”

W ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizowanego przez Instytut Działalności Publicznej pt. ,,Wsparcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Podlasiu – druga edycja” 10 maja br. studenci z UTW wzięli udział w wykładzie pt. ,,Polskie Symbole Narodowe i ich znaczenie dla obywateli ”, który wygłosił ppłk. rez. dr. inż. Jarosław Klimaszewski. Podczas swojego wystąpienia, które kilkakrotnie przeradzało się w swobodną dyskusję z ,,głodnymi wiedzy” studentami, w zajmujący sposób przybliżył on zebranym historię polskich symboli narodowych, czyli hymnu, godła i oczywiście flagi. Przygotowana na tę okazję prezentacja zawierała wiele mało znanych faktów, np. ,,Co było pierwszym polskim hymnem ?” ; ,,Jak brzmiał oryginał Mazurka Dąbrowskiego ?” ; ,,Czy wypada nosić stroje zawierające motyw flagi państwowej ?” oraz ,,Co przedstawiały denary Bolesława Chrobrego z około 1000 roku, orła, a może jednak… pawia ?”

Nasi studenci znają już odpowiedzi na te i wiele innych pytań. A państwo…?