“Z dala od orkiestry” – dokument o niezwykłym bohaterze

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy 24 maja 2018 r. zaprosiła słuchaczy UTW do obejrzenia filmu pt. “Z dala od orkiestry” w reżyserii R. Lewandowskiego. Niezwykły dokument opowiada o losach Zygmunta Lubicz Zaleskiego, literata, tłumacza, filozofa i krytyka, który podczas lat emigracji we Francji działał w ramach niezliczonych inicjatyw patriotycznych. Nieznanego bohatera wspominają członkowie rodziny, przyjaciele, uczniowie, którzy opowiadają o jego działalności patriotycznej.  Większość życia spędził we Francji , ale dla Polski zrobił więcej niż wielu polityków. Każdy, kto chce poznać jak wygląda prawdziwy patriotyzm powinien obejrzeć ten film, który jest fascynującym powrotem do świata zanikających wartości. Film ten wzbudził wiele emocji i sprowokował widzów do interesującej dyskusji.