Wakacje w Filii Bibliotecznej w Uhowie

Biblioteka jest super ! Takimi słowami dzieci podsumowały trwające tydzień czasu zajęcia wakacyjne. Każdego dnia czekały na uczestników inne atrakcje. Na początek głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe. Wtorkowy poranek upłynął na oglądaniu bajki. W trakcie seansu była wata cukrowa i możliwość wykonania tatuażu. Kolejnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Leśnego Dworu, był grill , strzelanie żelowymi kulkami i ogromne bańki mydlane. Dzieci poznały kilka przygód skarpetek z książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” gdzie każda z nich była inna i każda ciekawa. W zaplanowanym dniu zabaw z wodą pogoda się spisała i dzieci mogły cieszyć się rozstawioną przez Ochotniczą Straż Pożarną w Uhowie kurtyną wodną oraz brać udział w różnych wodnych konkurencjach. Ostatniego dnia zajęć dzieci samodzielnie wykonały szaszłyki owocowe, które potem mogły zanurzyć w fontannie czekolady. Następnie po wysłuchaniu opowiadania „Bałagan w bibliotece” pomogły odnaleźć kolorowe literki które „ powypadały” z książek, za co zostały nagrodzone ulubionymi lodami. Wakacje w bibliotece to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i świetna zabawa.