“Z książką na dobry początek” – kreatywne warsztaty dla dzieci

12 września br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się kreatywne warsztaty ph “Z książką na dobry początek”, które zostały zrealizowane w ramach projektu „POLUB CZYTANIE! – książka łączy pokolenia”. Zajęcia poprowadziły profesjonalne animatorki ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.
Do wspólnych zabaw wykorzystano ogromną kolorową chustę Klanza, która przyciągała uwagę dzieci oraz dawała wiele radości i uśmiechu. Chusta jest wspaniałym środkiem rozbudzającym dziecięcą wyobraźnię, zwłaszcza kiedy staje się balonem, wiatrem, łodzią, siecią rybacką oraz tym wszystkim, o czym tylko można pomarzyć. Później wszyscy uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na trzy grupy. Jedni wykonywali interesującą zakładkę do książki, inni żonglowali talerzykami, a jeszcze inni brali udział w wyścigu ślimaków. Na koniec każdy z uczestników zabawy otrzymał w prezencie książkę. Zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem, a dzieci mogły w sposób kreatywny spędzić wolny czas.