Spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Mellerem w łapskiej bibliotece

W poniedziałek, 3 grudnia, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała ostatnie już spotkanie autorskie w ramach projektu ,,A chodź… na słóweczko”. Jego gościem był Andrzej Meller.

W poniedziałek, 3 grudnia, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała ostatnie już spotkanie autorskie w ramach projektu ,,A chodź… na słóweczko”. Jego gościem był Andrzej Meller – korespondent wojenny, reporter i podróżnik, autor książek: ,,Miraż. Trzy lata w Azji”, ,,Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” oraz ,,Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”. W spotkaniu wzięła udział młodzież z łapskich szkół średnich – I LO i ZSM oraz zainteresowani mieszkańcy Łap. Andrzej Meller opowiedział o niezwykłym kraju pełnym paradoksów – Wietnamie, gdzie spędził trzy lata. Barwne opowieści uzupełniały zdjęcia z pobytu. Uczestnicy usłyszeli mnóstwo ciekawostek o historii Wietnamu, kulturze i życiu codziennym Wietnamczyków. Było to niezapomniane spotkanie, które na chwilę przeniosło nas do tego odległego kraju. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję na chwilę rozmowy z pisarzem oraz otrzymanie autografu. Spotkanie poprowadził dziennikarz Dominik Sołowiej i było ono jednocześnie zakończeniem projektu ,,A chodź… na słóweczko”.