Badam się, mam pewność

4 grudnia Filia Biblioteczna w Uhowie we współpracy z Białostockim Centrum Onkologii i Salonem Medycznym „Pod Lwem” zorganizowała spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi. Jest to jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Należy jednak pamiętać, że wczesne rozpoznanie i diagnostyka pozwala uniknąć powikłań i przerzutów, co z kolei jest szansą na całkowite wyleczenie. Podstawą wczesnego wykrycia jest umiejętne a przede wszystkim regularne badanie. Dlatego też ważnym elementem wykładu była część dotycząca samobadania piersi, jak i kiedy powinno się je wykonywać oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Badanie które można wykonać w domowym zaciszu powinno stać się nawykiem każdej świadomej i dbającej o zdrowie kobiety.