,,Tu mieszka Stanisław Wyspiański i prosi aby go nie odwiedzać” – wystawa

15.01.2019 roku obchodzimy sto pięćdziesiątą rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907). Z tej okazji Biblioteka zorganizowała wystawę poświęconą życiu i twórczości wybitnego i wszechstronnego artysty-malarza, poety i dramaturga, a przede wszystkim autora wielkiego dramatu “Wesele”. Łączył skromność i rzetelność artystyczną z oryginalną wyobraźnią. Stanisław Wyspiański to artysta, który odegrał wyjątkową rolę w kształtowaniu naszej świadomości narodowej. Wystawa ma na celu zachęcić wszystkich zwiedzających do głębszego poznania tej znakomitej postaci. Do oglądania ekspozycji zapraszamy w styczniu w godzinach otwarcia placówki.