Wczesne wykrycie to życie!!!

Pod tym hasłem 23 stycznia w łapskiej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach projektu „Wiedza podstawą działania. Szkolenia i edukacja warunkiem skuteczności programu profilaktyki raka piersi”. Zostało ono zorganizowane przy współpracy z Białostockim Centrum Onkologii oraz Salonem Medycznym „Pod Lwem”. Jego celem była edukacja prozdrowotna kobiet szczególnie w wieku 50-69 lat. Jej działania koncentrują się na szkoleniu z samobadania piersi oraz zachęcaniu do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych (mammografii) umożliwiających odpowiednio wczesne wykrycie choroby. Panie z Salonu Medycznego udzieliły praktycznych rad dotyczących prawidłowego wyboru biustonoszy, które zapewnią nie tylko komfort i wygodę, ale również zdrowie i dobre samopoczucie. Aby dać sobie szansę na długie i szczęśliwe życie każda świadoma i nowoczesna kobieta powinna raz w miesiącu dokładnie sama badać swoje piersi.