Wyjazd do Białostockiego Teatru Lalek

27 lutego Filia Biblioteczna w Uhowie w ramach projektu „Teatr Cieni Szansą na Sukces” realizowanego z programu „Równać Szanse” zorganizowała wyjazd do Białostockiego Teatru Lalek. Uczestnicy projektu obejrzeli spektakl pt. „Teatr Cieni Ofelii” według prozy Michaela Ende w reżyserii węgierskiej reżyserki Katy Csató. Na scenie młodzież spotkała Pannę Ofelię, malutką osóbkę o wielkim sercu, otwartym na wszystkich tych, którzy potrzebują przyjaciół. „Teatr Cieni Ofelii” to piękna opowieść o wierze w siebie i tworzeniu własnego niezwykłego świata, ale też o upływającym czasie i samotności. Wykorzystane zostały różne formy, od tradycyjnych lalek, przez płaskie i cieniowe. Po spektaklu młodzież wzięła udział w lekcji teatralnej poprowadzonej przez Pan Tomasza Damulewicza, który odkrył przed nimi tajemnice niezwykłego teatru, tworzonego ze światła i cienia. Uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć teatr za kulisami i zdobyć cenne wskazówki, które będą im pomocne przy tworzeniu własnego spektaklu.