Podsumowanie konkursów czytelniczych w Płonce Kościelnej

13 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej przy współpracy z biblioteką szkolną podsumowała wcześniej ogłoszone konkursy i wręczyła nagrody oraz dyplomy. Konkursy były zróżnicowane i dostosowane do różnych kategorii wiekowych. Pierwszy przeznaczony był dla dzieci młodszych – pod hasłem: ”Dzienniczek ciekawej książki” i drugi – dla dzieci starszych: „Mój ulubiony autor, moja ulubiona książka”. Zadaniem uczestników było wykonanie katalogu na temat przeczytanych książek, bądź też – przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego autora lub ulubionej powieści. W obu konkursach wzięło udział łącznie 13 osób. Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu szkolnego. Każda inicjatywa mająca na celu krzewienie czytelnictwa jest cenna i jak widać odnosi pozytywny skutek, a im wcześniej skierujemy uwagę jak najmłodszych dzieci na radość korzystania z książek, tym bardziej będziemy mieć nadzieję na wychowanie sobie przyszłych czytelników.
Wręczanie nagród I
Wręczanie nagród II