Projekt “Teatr Cieni Szansą na Sukces”

Filia Biblioteczna w Uhowie po wizycie w Teatrze realizuje kolejne etapy projektu ”Teatr Cieni Szansą na Sukces” programu Równać Szanse. Odbyły się warsztaty pt. „Sztuka Wystąpień” przeprowadzone przez Panią Urszule Chomik – Kraszewską, które miały na celu wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania i realizacji wystąpień publicznych. Poruszane były kwestie związane z właściwym zachowaniem się podczas ich trwania. Rozmawialiśmy o werbalnym ale także niewerbalnym przekazywaniu informacji. Na co należy zwrócić uwagę i czego unikać. Jak dobrać właściwy strój oraz jak radzić sobie ze stresem. Młodzież dowiedziała się, jak przełamywać strach przed publicznymi wystąpieniami oraz w jaki sposób wykorzystać poznane techniki teatralne. Przeprowadzone warsztaty będą przydatne w kolejnych etapach realizacji projektu ale również w życiu osobistym każdego uczestnika. Następnym krokiem były cykliczne spotkania poświęcone pracy nad scenariuszem spektaklu. Po jego opracowaniu nadszedł czas na zajęcia praktyczne na których młodzież miała szansę zagłębić się w tajniki światła i cienia. Trwają próby spektaklu a końcowe efekty pracy młodzieży będziemy mogli zobaczyć już niedługo.