“Wakacyjne Hece w Bibliotece”

„Wakacyjne Hece w Bibliotece” pod takim hasłem przebiegły tegoroczne zajęcia wakacyjne w Filii Bibliotecznej w Uhowie. Chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakowało. Na rozpoczęcie każdego spotkania czytaliśmy jedną z przygód „Skarpetek”, autorstwa Justyny Bednarek. Jednak poza codziennym, porannym czytaniem i obecnością słowa pisanego każdy dzień spędzony w bibliotece wyglądał inaczej. Na początek teatralna przygoda ze światłem i cieniem. Na zajęciach tych dzieci bawiąc się różnymi kształtami przedstawiały wymyślone przez siebie historyjki. Dzień drugi upłynął na grach planszowych, rysowaniu i zabawach ruchowych. Natomiast w czwartkowe popołudnie chcąc wykorzystać dopisującą pogodą wybraliśmy się na szkolny plac. Tam czekała na dzieci kurtyna wodna, która była wspaniałą pomocą do zabaw na powietrzu w tak upalny dzień. Chcąc jak najbardziej urozmaicić zajęcia biblioteka zaproponowała również warsztaty kulinarne, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci zaopatrzone w fartuszki przygotowywały gofry oraz przepyszną lemoniadę. Ostatniego dnia na zajęciach pojawiły się roboty edukacyjne Photo. Posiadające dziesięć czujników, dzięki którym można się z nimi bawić oraz programować na tysiące sposobów. Wykrywają one przeszkody, reagują na dźwięk, oświetlenie czy dotyk. Wakacje w bibliotece to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych, nauka przez zabawę, alternatywny sposób spędzania wolnego czasu i świetna zabawa.