NOC BIBLIOTEK 2019

Tegoroczna Noc Biblioteka odbyła się w Fili Bibliotecznej w Uhowie. Początek imprezy skierowany był do najmłodszych czytelników, dla których biblioteka przygotowała wiele zabaw. Gdy robiło się coraz ciemniej do biblioteki przybyli również dorośli. Goście mogli wysłuchać koncertu Moniki Godlewskiej z zespołem, spotkać się z poezję Jarosława Kuleszy i zobaczyć spektakl Teatru Cieni pt. „Miejsce na Ziemi”. Dodatkową atrakcją była wystawa w Galerii Narwiańskiej. Tam swoje prace haftem krzyżykowym zaprezentował Zbigniew Puchalski. Pojawiły się również obrazy „Ogniem Malowane” Jacka Mierzejewskiego oraz ceramika Joanny Manoś z Garncarni Moja Makutra. Zostały przygotowane książkowe niespodzianki oraz miejsce na bookcrossing polegający na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. To był wyjątkowy wieczór pełen wrażeń z mnóstwem pozytywnej energii.