Eco projekt

Filia Biblioteczna w Uhowie pozyskała środki na realizację projektu „Zamień chemię na Energię” z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży prowadzącej Program “Równać Szanse”, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt trwać będzie sześć miesięcy. Wszystkie zawarte w nim działania skupiać się będą na zwiększeniu świadomości ekologicznej wśród uczestników. Zachęcaniu ich do prowadzenia zdrowego stylu życia, przyjmowania postaw przyjaznych środowisku  oraz przekazywania zdobytej wiedzy innym. Odbyły się już warsztaty z zakresu naturalnej pielęgnacji, stosowania ziół, znaczenia segregacji śmieci, przygotowania zdrowych posiłków oraz sprzątania domu bez użycia szkodliwej chemii. Udział w projekcie ma być dla młodych ludzi szansą zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel. Będzie się Działo!