Biblioteka za zamkniętymi drzwiami

Mimo że biblioteki pozostają zamknięte dla czytelników, my nadal pracujemy. Porządkujemy nasz księgozbiór i wprowadzamy nowości wydawnicze. Przygotowujemy materiały promocyjne, które będzimy mogli wykorzystać po odwołaniu stanu epidemii.
Wiele swoich działań przenieśliśmy do internetu. Bierzemy udział w prowadzonych tam szkoleniach. Na naszym profilu na Facebooku informujemy o ważnych wydarzeniach literackich, historycznych oraz spotkaniach autorskich. Zarówno dzieci, jak i dorosłych zachęcamy do rozwiązywania zagadek i zabawy. Online spotykamy się z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki oraz z uczestnikami projektu „Zamień chemię na energię”. Właśnie ruszyły zapisy do internetowego Klubu recenzentek „Książkowe kocham nie kocham”, którego uczestniczki będą polecać lub nie, przeczytane przez siebie książki. Porozmawiamy o literaturze, autorach, nowościach wydawniczych, a także o ciekawych przepisach kulinarnych i sposobach na przetrwanie tego ciężkiego dla nas wszystkich okresu. Na FB zamieściliśmy filmiki, które Pani Katarzyna Droga i Pan Jarosław Kulesza nagrali specjalnie dla naszych czytelników.
Jednocześnie kontynuowane są prace remontowe budynku biblioteki. W związku z tym przygotowujemy aranżacje pomieszczeń i sporządzamy specyfikacje wyposażenia.
Mamy nadzieję, że wkrótce znów wrócimy do “normalnego” trybu pracy i z radością spotkamy się z naszymi czytelnikami. Do zobaczenia!