XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa

Z okazji Tygodnia Bibliotek każdego dnia na naszym Facebooku publikujemy wyjątkowe wirtualne menu złożone z “literackich przysmaków” oraz videozapowiedzi przygotowane specjalnie dla naszych czytelników przez wydawnictwa literackie. W niedzielę 10 maja odbyło się spotkanie Spotkanie Klubu Recenzentek “Książkowe kocham nie kocham”. Rozmawialiśmy o dwóch książkach. Pierwszą była “Spalona żywcem”, której autorką jest Souad. To opowieść o życiu narażonych na śmierć kobiet, ofiar opacznie rozumianego honoru. Drugą omawianą pozycją był pierwszy tom wielopokoleniowej sagi “Czas burzy” Charlotte Link, która opowiada o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Dombergów. Wczoraj, 11 maja, zaproponowaliśmy naszym czytelnikom niezwykłe przepisy kulinarne zaczerpnięte wprost z kart utworów literackich. A dziś przed nami wyjątkowe wydarzenie! Spotkanie online z Olgą Warykowską scenarzystką, autorką książek, piosenek, wierszy i tekstów teatralnych.