Projekt “Rewitalizacja centrum Łap poprzez remont i przebudowę budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy” zakończony

REWITALIZACJA CENTRUM ŁAP POPRZEZ REMONT I PRZEBUDOWĘ BUDYNKU BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY ŁAPY

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO NA LATA 2014-2020 OŚ PRIORYTETOWEJ VIII. INFRASTRUKTURA DLA USŁUG UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

CEL: NIWELOWANIE RÓŻNIC W DOSTĘPIE DO USŁUG SPOŁECZNYCH I ZATRUDNIENIA NA OBSZARACH OBJĘTYCH LOKALNĄ STRATEGIĄ ROZWOJU

W ramach projektu wykonano rewitalizację centrum Łap poprzez przebudowę i remont budynku biblioteki wraz z zagospodarowaniem terenu. Prace obejmowały remont pomieszczeń, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę otworów okiennych i wejściowych, dostosowanie łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, remont instalacji kanalizacji deszczowej, sanitarnej, c.o., remont instalacji elektrycznej, roboty montażowe z branży teletechnicznej, ocieplenie stropodachu i ścian zewnętrznych, a także wykonanie szybu windowego wraz z dostawą i instalacją windy, pomieszczenie maszynowni, przebudowę schodów wejściowych wraz z przebudową pochylni dla osób niepełnosprawnych.

PLANOWANE EFEKTY PROJEKTU:

Liczba instytucji kultury objętych wsparciem – 1 [szt.]

Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – 1 [szt.]

Liczba wspartych obiektów infrastruktury zlokalizowanych na rewitalizowanych obszarach – 1 [szt.]

KOSZTY CAŁKOWITE INWESTYCJI: 2 729 999,99 zł

KWOTA DOFINANSOWANIA EFRR: 1 925 764,20 zł