Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy podobnie jak w latach ubiegłych włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2012 roku. Celem akcji jest promocja czytelnictwa i upowszechnianie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Lekturą dziewiątej edycji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W tym roku czytaliśmy ją zarówno online, jak i w siedzibie biblioteki. Zaproszenie do czytania przyjęli: Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, Z-ca Burmistrza Krzysztof Dudziński, Sekretarz Joanna Micota, Alicja Zgajewska – bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łapach oraz Joanna Murawska – nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Łapach.

Spotkanie w bibliotece, 7 września, rozpoczęło się od wysłuchania fragmentów dramatu Słowackiego w interpretacji zaproszonych gości. Następnie chętne osoby wzięły udział w konkursie ze znajomości „Balladyny”, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi zostały nagrodzone książkową niespodzianką. Dopełnieniem całej imprezy był występ młodej wokalistki i kompozytorki Gabrieli Kundziewicz, która oczarowała wszystkich. Akompaniując sobie na gitarze, wykonała utwory doskonale wpisujące się w klimat czytanego dramatu. Na zakończenie wszyscy obecni w podziękowaniu za przybycie otrzymali ozdobione pudełeczko słodkich malin. Zainteresowani mogli skorzystać ze stoiska bookcrossingowego, aby przekazać lub wymienić książki na inne. Jak każdego roku była również możliwość ozdobienia książek pamiątkową pieczęcią przesłaną przez Prezydenta RP specjalnie na tę okazję. Dziękujemy wszystkim, że byliście z nami zarówno online, jak i na żywo. Zapraszamy na przyszłoroczną dziesiątą odsłonę, podczas której lekturą będzie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Pani Dyrektor wita zgromadzonych gości
Konkurs dla Uczestników
Pani Dyrektor wita zgromadzonych gości
Wspólne głośne czytanie fragmentów "Balladyny"