Informacje dla użytkowników Biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy z dniem 21 września br. wznawia swoją działalność w stałych godzinach pracy. Informujemy, że w związku z rekomendacjami Biblioteki Narodowej z dnia 8 sierpnia 2020 r. przywrócony zostaje wolny dostęp do księgozbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz w Oddziale dla Dzieci. Dostępne będą również stanowiska komputerowe oraz czytelnia prasy.
Zasady korzystania z Biblioteki Publicznej w Łapach (zgodnie z reżimem sanitarnym):
1. Podczas pobytu w miejscach ogólnodostępnych biblioteki obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk przy wejściu.
2. Obowiązkowe jest zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób. Dystans społeczny obowiązuje również w trakcie przebywania między regałami, przy korzystaniu ze stanowisk komputerowych oraz podczas czytania prasy.
3. Jednocześnie w Wypożyczalni dla Dorosłych może przebywać 10 osób, w Oddziale dla Dzieci – 10 osób, w Czytelni dla Dorosłych – 5 osób.
4. Maksymalny czas przebywania w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz w Oddziale dla Dzieci – 15 minut, w Czytelni dla Dorosłych – 1 godzina.
5. Maksymalny czas korzystania ze stanowiska komputerowego – 1 godzina.
Informujemy, że zostaje wprowadzona przerwa w trakcie otwarcia biblioteki w godzinach od 13:00 do 13:30 obejmująca wietrzenie i dezynfekcję pomieszczeń oraz mycie podłóg.