Pakiet edukacyjny dla osób z autyzmem

Biblioteka Publiczna w Łapach dzięki uprzejmości Muzeum Wojska w Białymstoku otrzymała pakiet edukacyjny zrealizowany w ramach projektu „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. Jego celem było opracowanie rozwiązań edukacyjnych, pozwalających na twórcze wykorzystanie obiektów muzealnych do pracy z osobami ze spektrum autyzmu. W skład pakietu wchodzą scenariusze zajęć oraz materiały niezbędne do ich prowadzenia, które zostały opracowane w oparciu o muzealne zbiory prezentowane zarówno na wystawach stałych, jak i czasowych. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerem merytorycznym zadania było Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku.
Elektroniczna wersja pakietu oraz dodatkowe materiały filmowe dostępne są na stronie internetowej projektu: https://mwb.com.pl/autyzm/

Pakiet edukacyjny "Autyzm bliżej"
Plansze edukacyjne