Konkurs filmowy on-line

konkursu filmowego on-line
Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku

ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy.
  2. Konkurs trwać będzie do 10 stycznia 2021.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 21 stycznia br.

KONKURS

1. Zadanie konkursowe polega na nagraniu i przesłaniu drogą e-mailową filmu pokazującego więzi międzypokoleniowe poprzez wspólne czytanie książek.
  2. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja ciekawych form spędzania czasu z rodziną, pobudzenie kreatywności uczestników.

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W konkursie może brać udział każdy w przedziale wiekowym do lat 14.
  2. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden film.
  3. Osoby niepełnoletnie biorące udział w konkursie powinny wraz ze zgłoszeniem filmu przesłać podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego zgodę na udział w konkursie dziecka oraz przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu.
  4. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego Regulaminu konkursu.

ZASADY KONKURSU

1. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na opublikowanie swoich danych osobowych mając prawo wglądu do nich i do ich poprawiania oraz informacji o otrzymanej nagrodzie na stronie Organizatora oraz w innych środkach masowego przekazu, na potrzeby związane z podaniem wyników konkursu.
  2. W przypadku, gdy w zgłaszanych filmach wystąpi kilka osób uczestnik jest zobowiązany uzyskać pisemną zgodę tych osób na opublikowanie i publiczne odtwarzanie filmów i przesłać nam ją wraz z filmem.
  3. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę:
  4. Zgodność pracy z tematem konkursu,
  5. Pomysłowość oraz kreatywność,
  6. Estetyka pracy, montaż, jakość dźwięku.
  7. Prace lub ich fragmenty mogą być prezentowane przez Organizatora na stronie internetowej oraz innych źródłach i przekazach audiowizualnych, a także w prasie i innych mediach.
  8. Złożenie pracy konkursowej oznacza wyrażenie przez uczestnika konkursu zgody na jej nieodpłatną publikację.
  9. Prace konkursowe z podaniem imienia i nazwiska autora oraz dopiskiem należy składać on-line w postaci linku na adres: oddzialdladzieci@bibliotekalapy.pl
  10. Do pracy konkursowej należy dołączyć (w wersji papierowej lub skanu wymagane oświadczenia):
  11. Dane osobowe autora, w szczególności imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu,
  12. Podpisane oświadczenia, że osoby występujące w filmie wyrażają zgodę na opublikowanie i publiczną prezentację ich wizerunku,
  13. W przypadku, gdy w konkursie biorą udział osoby niepełnoletnie, należy dołączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w konkursie oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci na potrzeby konkursu, podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych. Brak oświadczenia będzie równoznaczne z brakiem zgody na przetwarzanie przesłanych danych osobowych, co uniemożliwi wzięcie udziału w konkursie i spowoduje odrzucenie prac.
  14. Nieprzekraczalnym terminem wpłynięcia pracy do Organizatora jest 10 stycznia 2021.

WARUNKI TECHNICZNE PRAC

1. Praca konkursowa musi spełniać następujące wymagania:
  2. Musi mieć formę filmu o długości nie przekraczającej 5 minut, nakręconego dowolną techniką i dowolnym urządzeniem. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna (film, teledysk)
  3. Filmy należy przekazywać na następujących nośnikach: Forma elektroniczna -umieszczając w ogólnodostępnym serwisie do publikacji video, np. Youtube lub umieszczając plik na internetowym dysku (np. Google Drive) przesyłając link do pobrania pliku.
  4. Wymagania techniczne prac:
  5. Plik video w formacie .mp4, .mov lub .avi
  6. Muzyka użyta do filmu musi pochodzić z legalnego źródła, powinna być udostępniona na licencji Creative Commons.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY

1. Oceny prac dokona komisja złożona z przedstawicieli organizatora.
  2. Zespół, po wstępnej ocenie, wybierze najlepsze prace konkursowe, spośród których wyłonione zostaną zwycięskie i wyróżnione prace.
  3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora do dnia 21 stycznia 2021r.

PRAWA AUTORSKIE

1. Uczestnik konkursu poprzez dokonanie zgłoszenia, oświadcza, że przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie oraz że osoby występujące lub uwidocznione na filmie, w tym uczestnik, wyrażają zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie ich wizerunku w sposób określony w Regulaminie.
  2. Uczestnik zrzeka się jakiegokolwiek wynagrodzenia za korzystanie z filmów zgodnie z niniejszym Regulaminem, w tym w szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie filmów na stronie internetowej Organizatora oraz inne przypadki publicznego udostępniania.
  3. Nadesłane na konkurs pliki filmów oraz nośniki przechodzą nieodpłatnie na własność Organizatora i nie będą zwracane autorom.
  4. Uczestnik upoważnia nieodpłatnie Organizatora do korzystania z nadesłanych filmów w sposób nieograniczony czasowo.
  5. Uczestnik konkursu zapewnia, że osoby występujące w filmie, a także ewentualni współtwórcy nie będą dochodzić od Organizatora wynagrodzenia za korzystanie z filmów zgodnie z niniejszym Regulaminem, w tym w szczególności wynagrodzenia za rozpowszechnianie na stronie internetowej oraz inne przypadki publicznego udostępniania.
  6. W przypadku wystąpienia wobec Organizatora przez osoby trzecie z roszczeniami z tytułu naruszenia praw autorskich lub dóbr osobistych osób trzecich związanych z korzystaniem z filmów, uczestnik pokryje koszty i zapłaci odszkodowania związane z roszczeniami takich osób.