Szkolenie w bibliotece

13 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się warsztaty lokalne pn. „Tworzenie i wykorzystywanie otwartych zasobów w bibliotece” prowadzone przez panią Alicją Zgajewską nauczyciela bibliotekarza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece, organizowanego przez Fundację Centrum Cyfrowe, które zostało finansowane z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na kursie poruszana była problematyka prawa autorskiego czy otwartych zasobów edukacyjnych w bibliotece. Spotkanie miało charakter warsztatowy, więc sami mieliśmy szansę poznać programy przeznaczone do tworzenia otwartych zasobów.

Szkolenie było bardzo ciekawe i na czasie – w dobie pandemii, część naszej działalności byliśmy zmuszeni przenieść do przestrzeni on-line. Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza pozwoli nam na usprawnienie działalności poprzez tworzenie ciekawszych treści dla naszych Czytelników.

Uczestniczki szkolenia i prowadząca