Ferie z książką on-line

Ferie zimowe już za nami… Z powodu wprowadzonych w całej Polsce obostrzeń Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przeniosła swoje zajęcia „Ferie z książką on-line” do Internetu.
Każdego dnia na profilu Facebookowym dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. Miłośnikom teatru zaproponowaliśmy kilkuminutowe przedstawienie „Zwierzaki-biedaki”. Nawiązując do Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy chętne osoby do wzięcia udziału w międzypokoleniowym konkursie filmowym on-line „Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku”. Ponadto uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka inspirując dzieci do wykonania prezentu dla misia w postaci Balonikowego Bukietu. Miłośnicy książek zachęcili swoich rówieśników do czytania poprzez akcję „Poleć książkę innym”, wykonując ilustrację swego ulubionego bohatera bajkowego. Nie zabrakło rozrywki, która łączy pokolenia i bawi każdego w postaci zagadek, łamigłówek a także rebusów.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy dziękuje wszystkim dzieciom oraz dorosłym za udział w nowej – wirtualnej formie zajęć.