KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI

Zastanawialiście się kiedyś: SKĄD BIORĄ SIĘ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE?

Zastanawialiście się kiedyś: skąd biorą się książki w bibliotece?

Oczywiście, głównym źródłem pozyskiwania nowych egzemplarzy są zakupy z funduszy samorządowych i Biblioteki Narodowej. Nie jest to jedyna droga, ponieważ część naszego księgozbioru zasilacie Wy, czyli NASI CZYTELNICY!

Mamy stałą grupę darczyńców, którzy cyklicznie podarowują nam książki (za co jesteśmy ogromnie wdzięczni). Egzemplarze otrzymane od Czytelników są odpowiednio oznaczone specjalną pieczątką.

Ostatnio zostaliśmy obdarowani pokaźną kolekcją książek, dzięki uprzejmości Aleksandry Kondratowicz, Łapianki znanej jako ALEXDARG. Wśród 56 egzemplarzy znalazły się pozycje dotyczące m.in. fotografii, naszego regionu i rozwoju osobistego. Już niedługo zasilą one zasoby każdego z naszych działów.

DZIĘKUJEMY!

Chcemy zachęcić do tego wszystkich Czytelników. Dzięki temu możecie tworzyć zasób biblioteki i macie realny wpływ na znajdujący się u nas księgozbiór. Uwierzcie, że widok własnej książki na bibliotecznej półce jest bardzo satysfakcjonujący – a nieczytane książki dostaną nowe życie.

Nasza Biblioteka prowadzi również BOOKCROSSING, dzięki któremu można wymieniać się książkami bezpośrednio z innymi Czytelnikami.

Dary od Czytelniczki
Pieczątka