Zasady funkcjonowania Biblioteki

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce od 20 marca wprowadzone zostały rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia. W tym czasie, zgodnie z zaleceniami opublikowanymi przez Bibliotekę Narodową, łapska biblioteka będzie czynna w stałych godzinach pracy. Placówka będzie funkcjonować z zachowaniem środków ostrożności oraz zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
   1. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, dezynfekcja rąk przy wejściu do biblioteki oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych osób.
   2. W bibliotece może przebywać jednocześnie 10 osób (z wyłączeniem bibliotekarzy).
   3. Czas pobytu jest ograniczony do 15 minut.
   4. Zwracane książki poddawane są trzydniowej kwarantannie.
   5. Codziennie w godzinach od 13.00 do 13.30 trwa przerwa w pracy biblioteki, podczas której przeprowadzana jest dezynfekcja.
Przypominamy, że książki można zarezerwować:
– telefonicznie: 85 715 23 49
– przez stronę internetową: https://bit.ly/3vIDYFX