V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz w Uhowie

czytanie.jpg

16 marca wzięliśmy udział w akcji V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz i razem z uczniami klasy 6. z Uhowa czytaliśmy wspólnie fragmenty “Kłamczuchy” oraz “Szóstej klepki” podczas wirtualnej lekcji języka polskiego. Młodzież wybrała fragmenty i przygotowała się do czytania, co wyszło im zresztą bardzo dobrze. Podziękowania należą się wszystkim śmiałkom, którzy zechcieli głośno poczytać swoim kolegom i koleżankom, ale również nauczycielce – Pani Zofii Ratkiewicz, która zachęciła młodzież do udziału w akcji. To wydarzenie, zorganizowane przez Wydawnictwo Akapit Press, miało na celu zapoznanie uczniów z twórczością Małgorzaty Musierowicz, a także zachęcenie ich do sięgnięcia po różne inne książki z cyklu. Warto było poznać bohaterów Jeżycjady, ponieważ jej treści są nadal aktualne, sytuacje dalej bawią, a język jest pełen humoru. Do końca marca w bibliotece jest zorganizowana wystawka z książkami z serii – zapraszamy do wypożyczania!

Bez tytułu.pngwystawka.jpg