XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Uhowie

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Filia Biblioteczna w Uhowie zorganizowała zajęcia czytelnicze pod chmurką na boisku przy Szkole Podstawowej w Uhowie.

W spotkaniu w Uhowie uczestniczyły kolejno trzy grupy wiekowe: 3- i 4-latki, 5- i 6-latki, a także uczniowie klasy pierwszej. Motywem przewodnim zajęć był wiersz rozpoczynający tegoroczny tydzień czytania, czyli „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Po wspólnej lekturze dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych związanych tematycznie z wierszem. Maluszki śpiewały i tańczyły, zatrzymywały się na różnych stacjach i wykonywały na nich poszczególne zadania. Starszaki natomiast bawiły się w wyścigi pociągów oraz próbowały kierować całym składem wagonów z zamkniętymi oczami. Wszystkie dzieci miały też możliwość obejrzeć najciekawsze książki, które pani przyniosła im z biblioteki. Zachwytom nie było końca – dzieciaczki pytały, kiedy mogą przyjść osobiście, aby wypożyczyć te lektury. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, w którym mogą dostać darmowe książki oraz karty małego czytelnika. Był też oczywiście czas na zabawę z bańkami mydlanymi i rysowanie kredą na boisku. Na koniec zajęć dzieci dostały kolorowe zakładki do książek i zostały zaproszone do odwiedzania biblioteki. Miło było spotkać się i poczytać razem – miejmy nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce!