Z wizytą w bibliotece

17 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach. Była to ich pierwsza wspólna wyprawa do Biblioteki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i fascynacją zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w nowo wyremontowanej bibliotece uczniowie mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych działów naszej placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Oddział dla Dzieci wyposażony dodatkowo w Salę Zabaw dla maluchów, nowoczesne komputery gamingowe oraz stanowisko do gier na X-box, które dzieci mogły przetestować. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, ze szczególnym uwzględnieniem i pokazem różnorodnych książek dla dzieci oraz zasadami ich wypożyczania. W nawiązaniu do akcji „Cała Polska Czyta dzieciom” zaproszeni goście wysłuchali opowiadania Beaty Ostrowickiej pt. „Obowiązki” oraz dyskutowali na temat swoich obowiązków domowych. Znalazł się także czas na chwilę odpoczynku i doskonałą zabawę z wykorzystaniem podłogi edukacyjnej FunFloor, która wpływa nie tylko na poprawę zdolności motorycznych i szybkość reakcji ale również rozwija spostrzegawczość wzrokowo-ruchową u dzieci.
Mamy nadzieję, że zaproszeni goście czuli się komfortowo w naszej przestrzeni bibliotecznej.
DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ!