Młodzież z wizytą w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w dniu 23 czerwca gościła uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach. Uczniowie zwiedzili Wypożyczalnię oraz Czytelnię dla Dorosłych. Poznali zasoby biblioteczne: książki, audiobooki, czasopisma, kolekcję płyt filmowych i muzycznych, zbiory specjalne. Dowiedzieli się jak korzystać z katalogu online, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można przejrzeć księgozbiór, sprawdzić dostępność konkretnej pozycji oraz ją zarezerwować. Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z wydarzeniami, jakie placówka planuje realizować w najbliższym czasie m.in. związanymi z projektem „Zobaczyć więcej”. Na zakończenie goście obejrzeli film pt. „Prezentacja łapskiej biblioteki w nowej odsłonie” będący zapisem podjętych działań w nowo wyremontowanej siedzibie placówki, a następnie wzięli udział w kreatywnej zabawie tworzenia historyjki.
Wizyta była doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska działalności biblioteki jako centrum działań społeczno-kulturalnych w środowisku lokalnym.