Przedszkolaki w bibliotece

W dniu 23 i 24 czerwca 2021 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci i wychowawczynie z Przedszkoli Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Podczas wizyty zaproszeni goście zwiedzili naszą placówkę, która przeszła modernizację, dzięki czemu została całkowicie odmieniona. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem dostosowanym do ich wieku, dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Ponadto przedszolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania nawiązującego do Dnia Ojca pt. ”Mój tata jest super” oraz historyjki z serii Peppa Pig pt. „Nowa koleżanka”. Nie zabrakło również zabawy w bogato wyposażonym Kąciku Malucha.
Wycieczka sprawiła wszystkim ogromną radość! Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.
Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!