BIBLIOTEKA – WARTO TU BYĆ!

Nudzisz się w domu i potrzebujesz pozytywnej energii? Nie masz dobrego humoru? Szukasz podpowiedzi lub motywacji? Brakuje Ci chwili odpoczynku? A może wspaniałej zabawy z dzieckiem? Przyjdź do biblioteki!

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH
To pierwszy dział, do którego trafiają Czytelnicy po wejściu do biblioteki. Jest to nowoczesne wnętrze z wolnym dostępem do półek. Obok wejścia do Wypożyczalni znajduje się infokiosk, z którego warto skorzystać, aby przejrzeć katalog Biblioteki, znaleźć turystyczne informacje, miejsca noclegowe i gastronomiczne w okolicy.
CZYTELNIA DLA DOROSŁYCH
Znajdują się tu książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy oraz księgozbiór regionalny. Posiadamy bogatą ofertę prasy ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej oraz płyty z filmami i muzyką. Wszystkie zbiory udostępniamy na zewnątrz. Naszym Czytelnikom udostępniamy kody do cyfrowej biblioteki Legimi. Wypożyczamy również czytniki inkBOOK Obsidian.
ODDZIAŁ DLA DZIECI
Jest to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby dzieci w każdym wieku oraz ich rodziców i opiekunów. Wyjątkowym miejscem jest Sala Zabaw specjalnie dostosowana do spędzania wolnego czasu z atrakcyjnymi zabawkami, puzzlami i grami planszowymi. Towarzyszący dzieciom rodzice mogą poczytać poradniki przygotowane specjalnie dla nich, porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Fani gier mogą skorzystać z Xboxa, stanowisk gamingowych oraz podłogi interaktywnej Fun-floor.
Łapska biblioteka to miejsce relaksu i odpoczynku. Przyjazna przestrzeń z nowoczesnym wyposażeniem zachęca do spędzania wolnego czasu, odpoczynku po pracy i spotkań z przyjaciółmi. W całym budynku dostępna jest sieć Wi-Fi, można rownież skorzystać z wielu stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.
W okresie wakacyjnym Biblioteka Publiczna w Łapach jest czynna w stałych godzinach pracy: pn., wt., czw., pt. 10:00-18:00, śr. 10:00-15:00. W soboty placówka jest nieczynna.
CZEKAMY I ZAPRASZAMY!