Finał “Wakacji w bibliotece”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w okresie wakacyjnym od 23 do 27 sierpnia zaproponowała dzieciom zajęcia pod hasłem ”Przygoda, książka i słońce w wakacyjne miesiące”. Z oferty kulturalnej skorzystali czytelnicy naszego miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, inspirowane książką i własną wyobraźnią. Nie zabrakło głośnego czytania opowiadań nawiązujących tematycznie do zajęć. Atrakcją spotkań były zabawy z wykorzystaniem podłogi interaktywnej Fun Floor, warcabów plenerowych oraz teatrzyku Kamishibai.
Z uśmiechami na twarzy, pełne dobrego humoru dzieci oddawały się wesołej zabawie i harcom. Ponadto w środowe popołudnie uczestnicy obejrzeli zabawny film. Na zakończenie „Wakacji w bibliotece” odbył się letni piknik czytelniczy w trakcie którego uczestnicy wakacji prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe oraz ukochane przytulanki.
W nagrodę za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
Urozmaicona oferta kulturalna biblioteki sprzyjała dobrej zabawie, twórczemu zainteresowaniu, pozytywnym emocjom, które mamy nadzieję zaowocują przyjaźnią z książką i biblioteką.