Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

W ramach projektu “Zobaczyć więcej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 16 września w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Gondkiem – podróżnikiem, fotografem, pasjonatem Afryki oraz autorem książki “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Spotkanie poprowadził Dominik Sołowiej, specjalista ds. marketingu, webmaster i copywriter. Jego tematem było safari w dwóch afrykańskich krajach – Tanzanii i Kenii.
Robert Gondek przedstawił profesjonalnie przygotowany multimedialny pokaz opatrzony licznymi fotografiami, filmem, muzyką i interesującym komentarzem. Z wielką pasją opowiadał o miejscach, które odwiedził i ludziach, których tam spotkał. W fascynujący sposób opisał afrykańską przyrodę, wzbogacając swoje wypowiedzi o wiele ciekawostek z życia zwierząt. Przybliżył zwyczaje i kulturę mieszkających tam ludzi, co pozwoliło lepiej zrozumieć ich codzienność oraz towarzyszące im problemy. Zebrani mogli posłuchać używanego w krajach Wschodniej Afryki języka suahili. Poznać, jak brzmią w tym języku zwroty grzecznościowe czy liczby. W drugiej części spotkania był czas na pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał, dzieląc się swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniem. Dał wiele cennych wskazówek i zwrócił uwagę na wiele szczegółów przydatnych podczas odbywania podróży po krajach kontynentu afrykańskiego.
Po zakończeniu spotkania uczestnicy mieli możliwość kupienia publikacji autorstwa Roberta Gondka, zdjęć oraz T-shirtów. Wystąpienie naszego Gościa pozwoliło wszystkim obecnym poznać egzotyczną przyrodę i mieszkańców odległego świata, a dzięki przygotowanemu przez bibliotekę stanowisku z wirtualną rzeczywistością, można było bez przemieszczania się doświadczyć przebywania w miejscach, o których opowiadał Robert Gondek.