Ogólnopolska kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” w Bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki. Celem tej akcji jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Kampania społeczna realizowana jest od 2017 r. Została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nawiązując do tej akcji Oddział dla Dzieci zorganizował dwie imprezy czytelnicze dla maluchów z Przedszkola Nr 2 w Łapach. Spotkania miały uroczysty charakter, ponieważ były to pierwsze wizyty w bibliotece, podczas których, oprócz praktycznej wiedzy przedszkolaki otrzymały specjalnie przygotowane dla nich Wyprawki Czytelnicze: książkę „Pierwsze czytanki dla…” i Kartę Małego Czytelnika. Wyprawki i możliwość zbierania naklejek sprawiły wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Biorąc udział w projekcie poszerzamy grono nowych czytelników oraz miłośników biblioteki i książek. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która już się rozpoczęła.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Mała Książka Wielki Człowiek!
To doskonała okazja, aby zapisać swoje dziecko do naszej biblioteki. Tam na każdego Małego Czytelnika czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

#wielkiczlowiekwbibliotece