Menu Zamknij

Warsztaty i gra miejska

W listopadzie w łapskiej bibliotece odbyły się warsztaty oraz gra miejska, w której wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach.
W trakcie warsztatów uczestnicy nagrywali filmiki o twórcach polskiej literatury, które zostały zmontowane i zamieszczone w aplikacji, a następnie wykorzystane w grze miejskiej. Poznali darmowe programy do obróbki zdjęć i filmów oraz zdobyli informacje na temat życiorysu i twórczości znanych postaci literatury polskiej. Wiedza zdobyta na zajęciach w formie warsztatowej połączonej z zabawą i nowymi technologiami na pewno pozostanie w pamięci uczestników na dłużej. Tym bardziej, że młodzież bardzo chętnie wzięła udział w zadaniu i większości z nich występowanie przed kamerą nie sprawiło żadnego problemu.

Gra miejska wykorzystująca przestrzeń miejską jako planszę została przeprowadzona 29 listopada. Łączyła w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych, gier komputerowych, fabularnych oraz podchodów. Uczestnicy mieli za zadanie, posługując się geolokalizacją i kierując się po wyznaczonej w aplikacji ścieżce, odszukać markery rozmieszczone w mieście Łapy. Po ich odnalezieniu na telefonie wyświetlał się film zawierający informacje o twórcach polskiej literatury. Następnie można było przejść do kolejnych zadań. Młodzież spisała się znakomicie – każde zadanie wykonywała szybko i sprawnie. Niektóre z nich wiązały się z odgrywaniem ról i nagrywaniem filmików, a inne na tworzeniu rzeźb z uczestników czy konieczności poszukiwania informacji np. w internecie. Na zakończenie każdy samodzielnie wykonał pamiątkowy znacznik związany z literaturą orz otrzymał dyplom potwierdzający udział w grze.

Warsztaty i grę miejską przeprowadziła firma GMS Innowacje. Było to już ostatnie wydarzenie zorganizowane przez naszą bibliotekę w ramach projektu „Zobaczyć więcej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury doskonale łączące literaturę z nowymi technologiami.

Skip to content