Ferie zimowe w Oddziale dla Dzieci

zakończenie1

W dniach 24.01- 04.02 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała zajęcia pod hasłem „Bajkowo, śmiesznie i zimowo”. Głównym celem akcji było aktywne wypełnienie czasu wolnego dla chętnych, którzy zimową przerwę spędzali w mieście. Biblioteczne spotkania były tak zaplanowane, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas ferii odbywały się zajęcia plastyczne inspirowane książką, na których dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Zaowocowały one stworzeniem galerii pięknych zimowych krajobrazów oraz portretów kolegi, bądź koleżanki. Nie zabrakło zabaw ruchowych, zagadek i quizów. Ponadto uczestnicy ferii stworzyli w grupach ilustrowane opowiadania do teatrzyku Kamishibai. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim układanie domina z książek, które wymagało wiele poświęcenia i cierpliwości. Miłośnicy komputerów mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i znajomością historii wyszukując ciekawostki na temat naszego miasta. Zaproponowaliśmy również coś dla fanów kina, którzy mogli poczuć tę wyjątkową atmosferę, jaka panuje w trakcie projekcji filmowych. Uczestnicy bawili się również w kalambury i grali w gry planszowe. Wszystkie spotkania były zróżnicowane, lecz łączył je wspólny mianownik – książka i literatura. Było dużo emocji, śmiechu i dobrej zabawy.
Na zakończenie ferii dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Nasze spotkania szybko dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.
Do zobaczenia!

zakończenie1