CZY WY WIECIE…Krasnoludki są na świecie! – konkurs plastyczny

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza dzieci w wieku 7-9 i 10-12 lat zamieszkujące powiat białostocki, w tym gminę Łapy – do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Czy Wy wiecie… krasnoludki są na świecie”.

Konkurs organizowany jest z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej – patronki roku 2022. Organizatorami konkursu są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego) przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podlaskiego.
Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej postać krasnoludka w oparciu o książki Marii Konopnickiej. Praca konkursowa może zostać wykonana dowolną techniką, na papierze formatu A4 i powinna posiadać, umieszczoną na odwrocie, metryczkę zawierającą dane autora: imię i nazwisko, kategorię wiekową, nazwę biblioteki gminnej, tytuł książki, której bohater został zilustrowany. Uczestnik ma prawo zgłosić do konkursu jedną pracę.
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie prac w terminie do 22 kwietnia 2022 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, bądź Filii Bibliotecznych w Uhowie, Daniłowie Dużym i Płonce Kościelnej.

Eliminacje gminne odbędą się w pierwszej połowie maja w Bibliotece Publicznej w Łapach.
W dalszej kolejności prace zostaną przekazane przez te instytucje do organizatorów i jury konkursu.
Zwycięzcy mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody!. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dotyczącym udziału w konkursie – przedstawiamy go jako osobny plik poniżej artykułu oraz dołączamy ZGODĘ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH do wzięcia udziału dziecka w organizowanym konkursie.

Regulamin-krasnoludki-konkurs.docx DOCX, 166,64 KB

Zgoda Rodziców